Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty robotyki – uwaga ważne!

Utworzono dnia 15.10.2020
Czcionka:

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii oraz ze względu na rosnącą liczbę zachorowań jesteśmy zmuszeni rozpocząć warsztaty robotyki w okresie późniejszym. O ponownym terminie poinformujemy wszystkich, którzy są zapisani na zajęcia. Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w grupie 2 i 3.

Uwaga! Obowiązują zapisy wyłącznie poprzez formularz dostępny pod podanym linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/11KYCTSPQ7ECXJ-oCEzrmdnkr-f5Gt_Sa9iNepspNxFU/edit

 

Grupa I – dla dzieci w wieku 7-9 lat (BRAK MIEJSC)

Połączenie zabawy z nauką to idealny wybór dla najmłodszych. Odnajdą się w niej dzieci, które miały już styczność lub chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z klockami LEGO oraz robotyką. Skupiamy się na budowaniu, poznajemy techniki łączenia klocków, wykorzystujemy podstawowe jak i te bardziej zaawansowane mechanizmy stosowane w robotyce. Uczymy się pracy w grupach oraz podstaw fizyki na własnoręcznie zbudowanych maszynach.
 

Grupa II – dla dzieci w wieku 10 – 12 lat

Zajęcia w tej grupie są idealnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Uczestnicy zapoznają się ze środowiskiem programistycznym Lego Mindstorm EV3 i budują roboty z klocków Lego wyposażonych w silniki i czujniki. Programują je metodą blokową, co pozwala na naukę logicznego myślenia. Uczą się również zasad fizyki, rozwijają swoje umiejętności związane z automatyką oraz informatyką.


Grupa III – dla młodzieży w wieku 13 – 17 lat

Zajęcia przeznaczone dla pasjonatów, którzy chcą zdobyć wiedzę teoretyczną z zakresu elektroniki i programowania w oparciu o zestawy mikrokontrolerów Arduino. W programie zajęć m.in. budowanie układów pomiarowych, reprezentacja danych, zajęcia praktyczne z lutowania, zastosowanie czujników, detektorów, serwomechanizmów i inne.


Opłata za uczestnictwo wynosi 20 zł za jedne zajęcia, czyli miesięcznie 40 zł. Należność płatną z góry należy uiszczać przelewem bankowym. Zadeklarowane uczestnictwo zobowiązuje do uregulowania opłaty bez względu na obecność.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne warunkiem udziału w zajęciach jest dostarczenie na każde spotkanie Oświadczenia Rodziców i zastosowanie się do zasad reżimu sanitarnego obowiązującego w Bibliotece.

Szczegółowe informacje dotyczące zajęć prześlemy mailem osobom, które wypełniły formularz.

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 299

W poprzednim tygodniu: 922

W tym miesiącu: 2597

W poprzednim miesiącu: 3392

Wszystkich: 250981