Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty literackie

Utworzono dnia 29.11.2018
Czcionka:

Zapraszamy uczniów klas 1 - 3 na warsztaty literackie pt. "W oczekiwaniu", których tematem będą zwyczaje  i obrzędy bożonarodzeniowe w dawnej Polsce.  Warsztaty powstały na podstawie opowiadania Marii Dąbrowskiej "Boże Narodzenie." W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się także skąd wywodzi się Boże Narodzenie, od kiedy obchodzimy Wigilię, dlaczego odwiedzamy się w Święta i obdarowujemy się prezentami. Przybliżymy zwyczaje, smaki, zapachy i urokliwe, zimowe opisy przyrody. W trakcie dwugodzinnych zajęć zaplanowano m.in. prezentację, głośne czytanie, słuchanie audiobuka, zajęcia plastyczne, poznawanie historii kolęd i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Zainteresowanych opiekunów/wychowawców klas od I do III prosimy o zgłaszanie celem ustalenia terminu. Warsztaty zaplanowano w okresie od 4 do 17 grudnia.

"Boże Narodzenie" Marii Dąbrowskiej to literacki obraz, w którym ocalono od zapomnienia dziecięce wspomnienia Świąt Bożego Narodzenia – tych wszystkich zwyczajów, tradycji, oczekiwań, tajemnic, a także poczucia miłości i bezpieczeństwa, które tylko dom rodzinny dać może.

 

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 514

W poprzednim tygodniu: 893

W tym miesiącu: 575

W poprzednim miesiącu: 3520

Wszystkich: 172066