Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty kaligrafii

Utworzono dnia 11.09.2022
Czcionka:

30 września i 1 października 2022 roku zapraszamy do Biblioteki Centralnej na warsztaty kaligrafii, które przewidziane są dla dzieci jak i dla dorosłych. 

Aby zapisać się na warsztaty należy wypełnić formularz elektroniczny, klikając w ten link!

 • Kaligrafia współczesna pen brushem
  30.09, godz. 15:00-18:00 (dla dzieci w wieku powyżej 10 lat)
  Dobra zabawa z kaligrafią jest możliwa! Zapraszamy na warsztat pięknego pisania brush penami. Litery tworzone kolorowymi pisakami pędzelkowymi pomogą w skupieniu, w rozwoju manualnym i otworzą uczestników na kreatywny świat pisanej litery. To nowe hobby, które zmieści się w kieszeni. Podczas warsztatu nauczymy się techniki pisania brush penem, poznamy cały alfabet oparty na kaligrafii współczesnej i będziemy płynnie pisać. Nie musisz mieć predyspozycji, wręcz przeciwnie, warsztat pomoże w poprawieniu swojego pisma, a wszystko zostanie wytłumaczone zupełnie od podstaw.
   
 • Copperplate – esencja stylu
  1.10, gr. 1 godz. 8:30-11:30, gr. 2 godz. 12:00-15:00 (dla dorosłych)

  Copperplate, inaczej kursywa angielska, to bardzo dekoracyjny, elegancki styl pisania wywodzący się z baroku. Dziś chyba najbardziej pożądany wśród kaligraficznych adeptów. Charakterystyczne pogrubienia i cienkie linie, smukłość i pochylony kąt pisania sprawiają, że to pismo należy do najpopularniejszych po dziś dzień. Pod]\czas warsztatu poznasz wszystkie potrzebne zasady, by cieszyć się nauką tego pięknego stylu. Podczas warsztatu nauczysz się pisać tradycyjną stalówką maczaną w atramencie, poznasz poprawną technikę pisania tym stylem. Będziesz wiedzieć jak napisać poprawnie litery oraz jak je ze sobą łączyć, by płynnie pisać. Taki warsztat będzie idealny dla osób zupełnie początkujących. W kameralnej grupie każdy otrzyma maksimum uwagi i wsparcia od prowadzącej.
   

Warsztaty poprowadzi LinoCat to ja - Wioleta Kaczmarska-Rudnik
Jestem kaligrafką, graficzką, magistrem sztuki po wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pięknym pisaniem pasjonuję się od 2012 r. Z czasem kaligrafia stała się dla mnie ważnym centrum zainteresowań, a potem sposobem na życie i nierozerwalnie wplotła się w moje ścieżki. Dziś spotykam się z Wami i dzielę miłością do ręcznie pisanej litery podczas warsztatów i lekcji na żywo i online. Razem odkrywamy bogactwo form, jakie przybiera kaligrafia oraz jej cenne zalety dla naszego ciała i umysłu. Od trzech lat uczę kaligrafii podczas różnych spotkań i warsztatów w Polsce. Kocham moją pracę i to dzięki Wam mogę się w niej spełniać!

 

 

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 438

W poprzednim tygodniu: 866

W tym miesiącu: 3628

W poprzednim miesiącu: 3467

Wszystkich: 295792