Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z poezją Patrycji Zuber

Utworzono dnia 03.09.2021
Czcionka:
17 września o godz. 17:30 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z poetką Patrycją Zuber i jej debiutancką książką "Między gwiazdami".
Spotkanie poprowadzi Viola Rosiak.
 
Oryginalny zbiór wierszy podzielony na etapy stanowi dobrą lekturę zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Z każdą kolejną stroną możemy zatracić się w niezwykle poukładanym, acz chaotycznym świecie przeżywając każdy z najprostszych dylematów życia codziennego lub też uniesień razem z autorką. Nieoczywiste ilustracje zdobiące środek ułatwiają nam nie tylko abstrakcyjne zrozumienie książki, ale też odnalezienie samych siebie, dzięki czemu każdy ze sposobów przeżywania wierszy wydaje się być tym odpowiednim.
Źródło: lubimyczytac.pl
 
"Liryka wielu smaków i odcieni. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu pojawia się metafora synestezyjna, bardzo sugestywna i plastyczna. I te pod słowem pulsujące pejzaże, bez względu na to, czy jest to piękno i odczuwana metafizyka przyrody czy świat przeżyć, miłosnych uniesień, poddawany nieustannej wiwisekcji wszechobecnej pamięci..."
Andrzej Żmuda
 
Patrycja Zuber urodziła się 15 października 1999 roku w Piekarach Śląskich. Z wykształcenia jest graficzką komputerową, obecnie studiuje fizykę na Uniwersytecie Śląskim. Jako pisarka poezji zadebiutowała tomikiem wierszy pod tytułem "Między gwiazdami", wydanym przez Wydawnictwo Sowello w 2021 roku. Dzieło spotkało się z pozytywną notą krytyczną Andrzeja Żmudy
 

Spotkanie z poezją Patrycji Zuber

Utworzono dnia 29.09.2021, 08:41

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 917

W poprzednim tygodniu: 1055

W tym miesiącu: 3155

W poprzednim miesiącu: 3749

Wszystkich: 255288