Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Michałem Muszalikiem

Utworzono dnia 20.02.2017
Czcionka:

„Co ja tu robię, przybysz z krainy podziemnych chodników, pejzażu kominów fabrycznych przeplatanych kościołami?”. Ten i wiele innych wierszy będzie można usłyszeć na spotkaniu w Bibliotece przy ul. Kalwaryjskiej 62 d.

Michał Muszalik jest mieszkańcem Piekar Śląskich, absolwentem Publicznego Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu, studentem prawa na Uniwersytecie Śląskim, działaczem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, pasjonatem historii i literatury, laureatem Nagrody Fundacji im. ks. Janusza Pasierba za rok 2014. W 2016 roku ukazał się jego debiutancki tomik wierszy pt. "Węgiel, kryształ, kamień".

24 marca 2017, godz. 17:00 Biblioteka Centralna, ul. Kalwaryjska 62 D. Wstęp wolny!

..............................................................................................

"Piekary Literackie"

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Piekary Literackie”, zainicjowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach Śląskich, jako instytucję wspierającą rozwój kulturalny lokalnej społeczności. Biblioteka rozpoczęła z początkiem 2017 r. zbieranie informacji o wszystkich twórcach związanych z Piekarami Śląskimi, którzy na przestrzeni XIX-XXI wieku pozostawili po sobie dorobek literacki. Na stronie internetowej biblioteki powstała baza wiedzy - na bieżąco aktualizowana, planowane są  wystawy tematyczne i publikacje oraz spotkania z literaturoznawcami, którzy przybliżą mieszkańcom miasta twórców z bogatym i różnorodnym dorobkiem literackim, często nawiązującym do piekarskiej codzienności. Mowa tutaj np. o Wawrzyńcu Hajdzie ("Kwiaty na hałdach") Poli Gojawiczyńskiej ("Ziemia Elżbiety"), Konradzie Żydku ("Godziny w ciszy"), Gustawie Fihauser-Mieczowskim („Piekary. Dramat z czasów wyprawy wiedeńskiej króla Jana Sobieskiego”), czy Stanisławie Stanuchu.
 

Spotkanie autorskie z Michałem Muszalikiem

Utworzono dnia 27.03.2017, 08:42

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dojrzałej twórczości piekarskiego poety Michała Muszalika - autora tomiku "Węgiel, kryształ, kamień...", który w ramach cyklu Piekary Literackie zaprezentował w miniony piątek swoje wiersze. Spotkanie poprowadził Sylwester Karnuszewicz, który zapewnił również nastrojową oprawę muzyczną. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za przybycie, jednocześnie zapraszamy na kolejne wieczory poezji.

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 111

W poprzednim tygodniu: 910

W tym miesiącu: 2575

W poprzednim miesiącu: 3543

Wszystkich: 111487