Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem

Utworzono dnia 06.02.2018
Czcionka:

22 lutego o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem, autorem książki biograficznej o Krystynie Sienkiewicz. Będzie to okazja do wspomnień i rozmów o aktorce w związku z pierwszą rocznicą śmierci. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Wstęp wolny! Współorganizatorem spotkania jest Fundacja "Ja też tak chcę".

Grzegorz Ćwiertniewicz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i recenzentem teatralnym. Współpracował z Nową Siłą Krytyczną Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie – www.e-teatr.pl, „Dziennikiem Teatralnym”, a także wortalem „Teatr dla Was”. Prowadzi blog społeczno-kulturalny w założonym przez Tomasza Lisa serwisie  natemat.pl. Publikuje m.in. w „Polonistyce”, „Teatrze”, „Kwartalniku Edukacyjnym”, „Dyrektorze Szkoły” i „Edukacji i Dialogu”.

Krystyna Sienkieiwcz (1935-2017)  – popularna aktorka komediowa, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Debiutowała w roku 1957 w warszawskim STS a później przez kilka lat była związana z Teatrem Ateneum. Popularność zyskała dzięki zabawnym rolom w popularnych filmach telewizyjnych i kinowych, z których najważniejsze to „Rodzina Leśniewskich”, czy „Motodrama”.


Spotkanie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem

Utworzono dnia 23.02.2018, 10:22

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 475

W poprzednim tygodniu: 782

W tym miesiącu: 2879

W poprzednim miesiącu: 3032

Wszystkich: 138499