Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie "Hans Marchwitza - pisarz i górnik z Szarleja"

Utworzono dnia 21.10.2019
Czcionka:

7 listopada 2019 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na wykład i prezentację dr. hab. Michała Skopa z Uniwersytetu Śląskiego pt. "Hans Marchwitza – górnik i pisarz z Szarleja". Spotkanie będzie z jednej strony próbą spojrzenia na wybrane wydarzenia z życia pisarza o śląskim rodowodzie, prześledzenia początków i kolejnych etapów jego zawodowej i literackiej drogi, z drugiej rekonstrukcją związków Hansa Marchwitzy z Polską, jego kontaktów z pisarzami, publicystami oraz literatami na Górnym Śląsku (Zdzisławem Hierowskim, Wilhelmem Szewczykiem i Gustawem Morcinkiem).

dr hab. Michał Franciszek Skop – germanista i literaturoznawca, pracownik naukowy w Instytucie Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, autor i współredaktor publikacji poświęconych niemieckiej literaturze XIX i XX wieku, prasie, kulturze i literaturze na Górnym Śląsku.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra. 

Spotkanie "Hans Marchwitza - pisarz i górnik z Szarleja"

Utworzono dnia 12.11.2019, 07:27

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 362

W poprzednim tygodniu: 806

W tym miesiącu: 362

W poprzednim miesiącu: 3651

Wszystkich: 226272