Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Promocja książki o Maksymilianie Jasionowskim

Utworzono dnia 08.01.2020
Czcionka:
30 stycznia 2020 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d na spotkanie z Jakubem Müllerem, autorem książki pt. "Maksymilian Jasionowski: robotnik pióra".
 
Maksymilian Jasionowski to jedna z najbardziej znaczących postaci w historii Piekar Śląskich, dziś niestety nieco zapomniana. Górnik, pisarz, poeta, społecznik, publicysta, reporter, działacz, patriota, wynalazca... Przypomina o niej książka składająca się z dwóch części: pierwszej, biograficznej, opisującej zawiłe i nieraz tragiczne losy Maksymiliana Jasionowskiego; druga to antologia jego lirycznej twórczości, zebrana nie tylko z rozproszonych prasowych publikacji, ale także z zachowanych rękopisów. Wiele informacji, zdjęć oraz utworów literackich zawartych w książce nie było nigdy wcześniej publikowanych. Prace nad książką trwały 1,5 roku. Książka ukazała się nakładem Gminy Piekary Śląskie.
 
O autorze:
Jakub Müller urodził się w 1981 r. w Chorzowie. Absolwent filologii angielskiej (specjalność: język angielski w biznesie). Mieszka w Piekarach Śląskich,pracuje w Katowicach. Współautor - wraz z Marcinem Strzeleckim – miniserialu "Piekarskie Beboki", odkrywającego sekrety Piekar Śląskich. Współpracownik portalu PiekarskiWerk.pl. Autor artykułów z zakresu historii Piekar Śląskich. Udowodnił, że wizyta Marii Skłodowskiej-Curie w Piekarach to tzw. "fake news". Twórca kilku zwycięskich projektów w ramach piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Miłośnik klasycznej literatury grozy,gier planszowych, nietuzinkowej muzyki oraz piłki nożnej, która jest – jak powszechnie wiadomo - metaforą życia.
 
 
 
 
 

Promocja książki o Maksymilianie Jasionowskim

Utworzono dnia 31.01.2020, 08:42

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 858

W poprzednim tygodniu: 1040

W tym miesiącu: 3643

W poprzednim miesiącu: 4164

Wszystkich: 259940