Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Minimalizacja śmieci – Zero Waste to ściema?

Utworzono dnia 05.11.2019
Czcionka:

Zapraszamy w dniu 22 listopada br. o godzinie 17.00 na wyjątkowe spotkanie z Moniką Stępień z katowickiego Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Będziemy rozmawiać o sposobach i rozwiązaniach, które w codziennym życiu pomogą nam ograniczyć wytwarzanie odpadów i pozwolą zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poznamy metodę, 5R, która jest stosowana, jako kroki do życia ZERO WASTE.

Na zakończenie odbędzie się krótki warsztat – będziemy robić torby z t-shirtow, warto więc zabrać swoje koszulki. Liczba miejsc ograniczona.

ZAPRASZAMY!

„To i tak nic nie zmieni. To się nie opłaca. Przecież to tylko jedna foliówka. To tylko moda, szybko minie – brzmi znajomo? Od prawie 2 lat wraz ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty prowadzimy działania edukacyjne z zakresu ekologii, szerząc ideę zero waste. Pokazujemy ludziom, co i dlaczego robić, żeby minimalizować wytwarzane przez nich „śmieci”. Nie robimy tego dlatego, że jest to modne. Robimy to dlatego, że uważamy, że każda decyzja ma znaczenie. Że jeden alternatywny wybór konsumencki, jedna świadoma osoba pociągnie za sobą inne.”

Monika Stępień

Monika Stępień – od ponad 5 lat zaangażowana w działalność trzeciego sektora, członek Zarządu Stowarzyszenia Wolnej Herbaty działającego na rzecz zrównoważonego rozwoju i minimalizacji odpadów, doktorantka w Katedrze Inżynierii Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, członek komitetów redakcyjnych dwóch czasopism naukowych – Organization & Management Scientific Quarterly oraz Systemy Wspomagania w Inżynierii Produkcji

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 362

W poprzednim tygodniu: 806

W tym miesiącu: 362

W poprzednim miesiącu: 3651

Wszystkich: 226272