Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mikołajkowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku

Utworzono dnia 02.12.2021
Czcionka:
W środę 8 grudnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śl. przy ul. Kalwaryjskiej 62 zorganizowane zostaną Mikołajkowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku.
 
Klask to zręcznościowa gra planszowa dla dwóch osób.
 
Początek zawodów od godz. 17 00, zapisy uczestników przyjmowane są pod nr tel. 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.
Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do wtorku 7 grudnia. W dniu zawodów istnieje również możliwość zapisów na miejscu do godz. 16.45, ilość miejsc ograniczona.
Zawodnicy podzieleni zostaną na kategorie wiekowe: 8-15 lat oraz 16 lat i więcej, prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi nagrodzeni zostaną medalami oraz statuetkami a dla każdego przygotowany będzie słodki upominek od Mikołaja. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób. Gra odbywać się będzie na 5 stołach do gry.

Organizatorem mistrzostw są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.
Klask łączy w sobie najlepsze cechy cymbergaja i piłkarzyków tylko, że na mniejszym stole i z kilkoma dodatkowymi zasadami. W grze KLASK dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderzają w pomarańczową kulkę przesuwając ją po całej planszy. Celem w grze jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Nie ma podziału na tury gracza. Należy być jednak ostrożnym, aby nie stracić kontroli nad popychaczem lub, aby nie wpadł on do naszej bramki, ponieważ to przyniesie punkty przeciwnikowi. Można używać kulki do poruszania przeszkadzaczy, jednak należy uważać – kiedy dwa przeszkadzacze przyczepią się do popychacza gracza, przeciwnik otrzyma 1 punkt. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów, wygrywa!
 
 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 693

W poprzednim tygodniu: 885

W tym miesiącu: 244

W poprzednim miesiącu: 3892

Wszystkich: 304069