Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Miejscówka" - Spotkanie z wierszem Marka Kucaka

Utworzono dnia 04.03.2022
Czcionka:

22 marca 2022 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

Co to jest jutro? - zapyta ten, który wrócił wczoraj. Przed nami raport z oblężonej pamięci, pisany wierszem. A poezja? Jak czytamy u Marka Kucaka, "nie wiadomo skąd idzie i dokąd kroczy".

Prowadzenie spotkania: Jakub Strumień.

Marek Kucak urodził się w 1992 roku w Bielsku-Białej. Mieszka w Piekarach Śląskich. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym między innymi: konkursu im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, konkursu „Sprostać wierszem”, konkursu im. Jana Kulki, konkursu „Ziemia najbliższa”, konkursu „Ja cię kocham a ty pisz” im. Mariusza Kargula, konkursu „O złotą wieżę piastowską” oraz konkursu im. Ziemowita Skibińskiego. Publikował w „Toposie”, „Helikopterze”, antologii „Wiersze i opowiadania doraźne” 2019 (Biuro Literackie). Finalista projektu Biura Literackiego na książkę poetycką (2019).

Spotkanie organizowane w ramach cyklu Piekary Literackie.

Spotkanie z Markiem Kucakiem

Utworzono dnia 23.03.2022, 08:06

Kilka kadrów ze spotkania poetyckiego. Gościem naszej literackiej sceny Piekary Literackie był Marek Kucak, któremu towarzyszył Jakub Strumień, wielki miłośnik i znawca poezji. Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji.

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 717

W poprzednim tygodniu: 885

W tym miesiącu: 268

W poprzednim miesiącu: 3892

Wszystkich: 304093