Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Literacki Kwadrat

Utworzono dnia 14.08.2020
Czcionka:
25 sierpnia 2020 o godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie „Literacki Kwadrat” z udziałem poetek i poetów związanych z Piekarami Śląskimi. Na jednej scenie spotkają się twórcy o różnych wrażliwościach, gustach i inspiracjach: Hanna Dikta, Karolina Opara-Zych, Marek Kucak i Michał Muszalik. Będzie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania wierszy w akompaniamencie przyrody, w historycznym centrum Piekar Śląskich.
 
Spotykamy się w ogrodzie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 152. Będą czekały na Was wygodne leżaki i ławeczki. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, a komary odlecą w siną dal.
 
Uwaga! Przy wejściu na teren MDK nr 2 będzie obowiązkowy pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa!
 
Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich
Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich
-----------------------------------------
Hanna Dikta urodziła się w 1977 r. w Tarnowskich Górach. Poetka i prozaiczka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Laureatka kilkudziesięciu konkursów literackich. Publikuje w ogólnopolskiej prasie literackiej, m.in. w „Odrze”, „Toposie”, „Migotaniach” i „Arkadii”. Debiutowała książką poetycką „Stop - klatka“ („Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012). W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się jej pierwsza powieść "We troje". Mieszka w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii.
 
Karolina Opara-Zych urodzona w 1983 roku w Zabrzu. Od dziecka do dzisiaj mieszka w Piekarach Śląskich. Absolwentka I L.O. im. Króla Jana III Sobieskiego oraz filologii polskiej w Uniwersytecie Śląskim. Laureatka Turnieju Jednego Wiersza w Piekarach Śląskich, Turnieju Jednego Wiersza im. S. Horaka w Bytomiu oraz Turnieju Jednego Wiersza im. B. Dziekańskiej w Chorzowie. Jej teksty były drukowane w: Dzienniku Zachodnim, Życiu Bytomskim, Śląsku, Pomyśle, Szafie, Fataliście, Helikopterze, almanachu grupy poetyckiej Obok Sceny oraz Łowickim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej. W 2015 roku wydała debiutancki tomik pt. „dwie połówki”.
 
Michał Muszalik urodził się w 1994 r. w Bytomiu, ale niemal od samego początku mieszka w Piekarach Śląskich. Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat historii i literatury, poeta, członek Klubu Jagiellońskiego. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza Pasierba w dziedzinie poezji za rok 2014. Autor tomu wierszy „Węgiel, kryształ, kamień” (2016).
 
Marek Kucak urodził się w 1992 roku w Bielsku-Białej. Mieszka w Piekarach Śląskich. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym między innymi: konkursu im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, konkursu „Sprostać wierszem”, konkursu im. Jana Kulki, konkursu „Ziemia najbliższa”, konkursu „Ja cię kocham a ty pisz” im. Mariusza Kargula, konkursu „O złotą wieżę piastowską” oraz konkursu im. Ziemowita Skibińskiego. Publikował w „Toposie”, „Helikopterze”, antologii „Wiersze i opowiadania doraźne” 2019 (Biuro Literackie). Finalista projektu Biura Literackiego na książkę poetycką (2019).
 

Literacki Kwadrat

Utworzono dnia 26.08.2020, 13:32

Fotorelacja z wieczoru "Literacki Kwadrat", podczas którego gościliśmy poetki i poetów z naszego miasta: Hannę Diktę, Karolinę Oparę-Zych, Michała Muszalika i Marka Kucaka. Na jednej scenie spotykały się cztery różne osobowości, z odmiennymi charakterami, temperamentami, wrażliwością i zapewne też poglądami na wiele spraw. Po kilku miesiącach społecznej izolacji i braku spotkań na żywo, mogli się w końcu podzielić swoją twórczością, podyskutować o tym co jest im bliskie i po prostu przyjemnie spędzić czas w gościnnych progach ogrodu Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 309

W poprzednim tygodniu: 922

W tym miesiącu: 2607

W poprzednim miesiącu: 3392

Wszystkich: 250991