Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Książki online dla każdego" – Legimi, EbookPoint Biblio, Ibuk Libra

Utworzono dnia 16.08.2021
Czcionka:

Z radością informujemy, że od sierpnia 2021 r. do końca lipca 2022 nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do książek elektronicznych (ebooków) w następujących serwisach: LEGIMI, EBOOKPOINT BIBLIO oraz IBUK LIBRA. Dostęp uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego” finansowanego z II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Procedurę udostępniania kodów do platform z ebookami koordynują pracownicy Biblioteki Centralnej, którzy są dostępni przy ul. Kalwaryjskiej 62d od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00, pod numerem telefonu 32 767 59 75 oraz adresem e-mail: bc@biblioteka.piekary.pl. Dostęp do platform z ebookami mogą otrzymać wyłącznie zarejestrowani czytelnicy całej sieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich w ramach limitów określonych przez dostawców usług. Każda z platform z ebookami posiada indywidualne zasady dostępu, dlatego prosimy o zapoznanie się ze szczegółami poniżej.

LEGIMI

Legimi, oferuje przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki w liczbie kilkadziesieciu tysięcy tytułów. Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

- zdobądź kod aktywacyjny w jeden z trzech sposbów:

1. odwiedź Bibliotekę Centralną przy ul. Kalwaryjskiej 62d
2. zadzwoń pod numer telefonu: 32 767 59 75
3. napisz maila na adres bc@biblioteka.piekary.pl
Pamiętaj aby podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej

- wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice i wprowadź otrzymany od bibliotekarza kod promocyjny

- załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz 

- korzystaj z platformy przez 30 dni od dnia otrzymania kodu (na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji "Legimi - ebooki i audiobooki bez limitu")

Po skorzystaniu z zasobów platformy i upłynięciu 30 dni należy ponownie skontaktować się z biblioteką, jeśli nadal będziemy chcieli korzystać z zasobów. Liczba kodów dostępnych w danym miesiącu jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

Czytelnicy, którzy chcą korzystać z Legimi na komputerze muszą skorzystać z aplikacji:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/legimi-ebooki-bez-limitow/9wzdncrdcngl?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab

EBOOKPOINT BIBLIO

Ebookpoint Biblio umożliwia darmowy dostęp do ebooków oferujacych bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową. Biblioteka ebookpoint BIBLIO jest częścią serwisu ebookpoint.pl dostawcy treści elektronicznych będącego jednym z liderów tego segmentu w Polsce, posiadającego w swojej ofercie ponad 80.000 tytułów. Przejrzysty interfejs w połączeniu z zaawansowaną technologią sprawiają, że czytelnik ma nieograniczony dostęp do publikacji biblioteki 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca oraz na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. 

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint Biblio wykonaj następujące kroki:

- zdobądź kod aktywacyjny w jeden z trzech sposbów:

1. odwiedź Bibliotekę Centralną przy ul. Kalwaryjskiej 62d
2. zadzwoń pod numer telefonu: 32 767 59 75
3. napisz maila na adres bc@biblioteka.piekary.pl
Pamiętaj aby podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej

- wejdź na stronę www.biblio.ebookpoint.pl zarejestruj się wypełniając prosty formularz

- wpisz kod, który otrzymałeś/aś od bibliotekarza i korzystaj z tysięcy książek elektronicznych

Kod należy aktywować najpóźniej do końca miesiąca, w którym został on wydany. Od momentu aktywacji można z niego korzystać przez 30 dni. Kod nieaktywowany przez czytelnika we właściwym miesiącu przepadnie. Po skorzystaniu z zasobów platformy i upłynięciu 30 dni należy ponownie skontaktować się z biblioteką, jeśli nadal będziemy chcieli korzystać z zasobów. Liczba kodów dostępnych w danym miesiącu jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

IBUK LIBRA

Ibuk Libra umożliwia darmowy dostęp do ponad 5 tysięcy ebooków. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową. Książki elektroniczne można czytać na komputerach PC, laptopach, tabletach, smartfonach z dostępem do Internetu. Czytelnicy mają możliwość zaawansowanej pracy z tekstem: tworzenia własnej e-półki, zaznaczania fragmentów, robienia zakładek, notatek, generowania bibliografii czy wyszukiwania fraz, a także bezpośrednie powiązanie zagadnień oraz treści książek ze słownikami encyklopediami PWN.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

- zdobądź kod aktywacyjny w jeden z trzech sposbów:

1. odwiedź Bibliotekę Centralną przy ul. Kalwaryjskiej 62d
2. zadzwoń pod numer telefonu: 32 767 59 75
3. napisz maila na adres bc@biblioteka.piekary.pl
Pamiętaj aby podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej

- wejdź na stronę www.libra.ibuk.pl

- postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na  www.libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 438

W poprzednim tygodniu: 866

W tym miesiącu: 3628

W poprzednim miesiącu: 3467

Wszystkich: 295792