Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konwent "Biblioteka poza biblioteką"

Utworzono dnia 01.10.2021
Czcionka:

6 października 2021 o godz. 17:00 zapraszamy do udziału w konwencie miejskim organizowanym w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich pt. "Biblioteka poza biblioteką" w ramach programu BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 

Na konwencie miejskim mile widziani będą przedstawiciele instytucji miejskich, organizacji społecznych, stowarzyszeń, bibliotek szkolnych i osoby prywatne, którym na sercu leży rozwój piekarskiej kultury i czytelnictwa. Nasz projekt (realizowany w 2021 i 2022 roku) będzie obejmował działania mające na celu podnoszenie kompetencji pracowników biblioteki, przedstawicieli partnerów oraz pozostałych reprezentantów piekarskiej społeczności, które posłużą rozpoznaniu potrzeb lokalnej społeczności i potencjału kulturotwórczego mieszkańców. Poprzez szkolenia, warsztaty i inicjatywy lokalne chcemy budować i wzmacniać lokalne partnerstwa na rzecz rozwoju czytelnictwa i udziału w kulturze w naszym mieście. Na spotkaniu chcemy omówić planowane działania, w których nasi partnerzy oraz mieszkańcy miasta będą mieli realny wpływ na przebieg projektu.

Spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d w Piekarach Śląskich.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

Konwent "Biblioteka poza biblioteką"

Utworzono dnia 12.10.2021, 14:28

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 705

W poprzednim tygodniu: 885

W tym miesiącu: 256

W poprzednim miesiącu: 3892

Wszystkich: 304081