Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Ojca z Marcinem Halskim

Utworzono dnia 09.06.2021
Czcionka:

24 czerwca 2021 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej na biblioteczny Dzień Ojca, który będziemy obchodzić przy książce Marcina Halskiego "Szczęśliwy człowiek jako Tatozaurus Sapiens”. O byciu ojcem (i nie tylko) z autorem porozmawia Łukasz Żywulski z Biblioteki Centralnej.

Jeśli ktoś niezbyt poważnie potraktował pierwszą książkę Marcin „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą”, z pewnością dotarł lub w najbliższej przyszłości dotrze do kolejnego etapu związku, jakim jest rodzicielstwo. Autor „Szczęśliwy człowiek jako Tatozaurus Sapiens” tym razem postanowił przyjrzeć się, jak wygląda ojcostwo od praktycznej strony, analizując relację tata – syn. A to wbrew pozorom skomplikowana sprawa. Początkujący Tatozaur boryka się nie tylko z trudnościami, jakie sprawia mu mały Krakenik, ale również z tymi, które pochodzą od mamy tego Potworka, pań z przedszkola, rówieśników czy aniołków i diabełków „tacierzyństwa”. A to dopiero początek. No i najważniejsze: z dziećmi nie ma żartów.

Marcin Halski, rocznik 1986. Urodził się w Piekarach Śląskich i mieszkał tu przez ćwierć wieku. Niektórzy mówią, że jest niepoprawnym marzycielem. Jednak Ci, którzy go znają twierdzą, że powinien urodzić się w innym, równoległym świecie. Ukończył filozofię, pracował w różnych sektorach, by przyglądać się ludziom i mechanizmom ich działania. W głębi duszy pisarz, bo dla niego słowo jest magią, a zarazem balsamem dla duszy. Uwielbia książki, głównie fantasy oraz muzykę - czerpie natchnienie czytając i grając na gitarze.
Obecnie mieszka w niewielkim, spokojnym mieście niedaleko Piekar, w którym dzieli siebie z miłością swego życia, którą jest syn i jego mama. Jest też współlokatorem dwóch nie do końca stabilnych emocjonalnie kotów. Marcin Halski w 2020 roku zadebiutował książką, a właściwie poradnikiem, pełnym humoru i spostrzeżeń, dotyczących życia dwojga ludzi pt. „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą”. W tym samym roku wydał również swoją pierwszą powieść "Chrystusowa Ziemia."
 
 

Dzień Ojca z Marcinem Halskim

Utworzono dnia 25.06.2021, 08:49

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 437

W poprzednim tygodniu: 866

W tym miesiącu: 3627

W poprzednim miesiącu: 3467

Wszystkich: 295791