Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Dziecka w ogrodzie biblioteki

Utworzono dnia 20.05.2021
Czcionka:

1 czerwca 2021 roku w godz. 16:00-19:00, wspólnie z Hufcem ZHP w Piekarach Śląskich im. Hatki, Hadasia i Tomy zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do naszego ogródka przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Po bardzo długiej przerwie chcemy się znowu z Wami spotkać w realnej rzeczywistości a nie tylko w Internecie. Aby umilić Wam ten czas, przygotowaliśmy kilka atrakcji. Wstęp wolny za okazaniem uśmiechu na twarzy. W razie niepogody, wydarzenie zostanie przeniesione do środka.

Program:

„Sport to zdrowie”: warsztaty z Aliną Przydatek

Autorka książki „Wielka księga Kici Nici” za sprawą Myszki Soniulindy i Króliczki Matildy pokaże Wam wszystko o zdrowym i sportowym życiu. Gałgankowe maskotki nauczą dzieci zasad bezpiecznego uprawiania sportu oraz korzyści płynących z aktywnego trybu życia. Aby ta wiedza pozostała w naszych głowach i sercach, obie bohaterki utrwalą swe ważne przesłania w kolorowankach i scenariuszu przedstawienia. W warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 25 uczestników.

„Mój przyjaciel Motyl”: warsztaty plastyczno-ekologiczne

Zdarzyło Wam się kiedyś podziwiać na łące kolorowe motyle? Jeśli tak, to biblioteczny projekt „Mój przyjaciel Motyl” jest właśnie dla Was. Podczas warsztatów dzieci będą mogły własnoręcznie wykonać ekologiczne torby z motywem motyla, witraże oraz pokolorować i rozwiązać łamigłówki związane z kolorowymi owadami. Przy okazji poznają ich cykl życia oraz znaczenie dla środowiska.

„Wyczaruj swojego motyla”: warsztaty tureckiej sztuki malowania na wodzie Ebru

Ebru (ang. marbling art) jest niezwykłą sztuką naturalnego zdobienia papieru (lub materiału) za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie, zostają zachowane przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni – tworząc w ten sposób piękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury. Podczas warsztatów każdy będzie mógł wyczarować swojego motyla. Dajemy gwarancję, że każda praca będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

„Motyli Kącik”: wspólne sadzenie ziół w ogrodzie biblioteki

Motyli kącik to miejsce, które stworzymy wspólnie z dziećmi w jednej z części naszego ogrodu. Aby przyciągnąć do ogrodu nie tylko motyle, ale również pszczoły zasadzimy kwitnące zioła, które stanowią pożywienie dla pożytecznych owadów.

Malowanie farbami na folii

Malowanie to jedna z najchętniej wykonywanych przez dzieci (i nie tylko) czynności, szczególnie gdy zaproponujemy im różne  techniki i materiały. Malowanie na folii stretch może być idealną  formą zabawy i rozwijania kreatywności u naszych pociech.  Na terenie ogrodu rozciągnięta zostanie folia, która przerodzi się w płótno, na którym za pomocą farb plakatowych dzieci wyczarują wyjątkowe obrazy.

„Bawimysie”: gry i zabawy z harcerzami ZHP

Po długiej przerwie czas rozruszać kości, a najlepiej zrobić to w towarzystwie pełnych pasji i energii piekarskich harcerzy, którzy zaproponują wszystkim małym i dużym uczestnikom aktywności i zabawy rozwijające zarówno ciało jak i umysł.

Zagrajmy w grę planszową „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Z okazji ostatniego Tygodnia Bibliotek, pracownicy Biblioteki Centralnej opracowali limitowaną grę planszową. Do dziś zagrało w nią jedynie 10 drużyn. Chcesz spróbować swoich sił i przy okazji poznać bohaterów literackich ukrytych w książkach? Czekamy właśnie na Ciebie!

Loteria „z jajem”

Loteria skierowana do osób dorosłych tak, by mogli znowu poczuć się jak dzieci. W loterii wygrać będzie można drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzach zwycięzców. Uwaga, rozstrzygnięcie loterii odbędzie się godzinie 18:00.

Kącik muzyczny

W Dniu Dziecka wszystko jest możliwe. Macie ochotę pośpiewać największe hity np. „Baby shark”, „Idziemy do zoo”? Bibliotekarze i harcerze z przyjemnością Wam zagrają i zaśpiewają. Liczymy także na wspólną zabawę przy dźwiękach gitary.

Kiermasz książek dla dzieci i dorosłych

Nie ma biblioteki bez książek, dlatego przez całą imprezę będzie można odwiedzić stoisko z książkami, które czekają na drugie życie. Mamy bardzo dużo interesujących tytułów, używanych ale bardzo dobrze zachowanych. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli kupić nowości wydawnicze, które są wręcz rozchwytywane przez naszych czytelników.

Słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców

Na wszystkich uczestników imprezy będą czekały smakołyki i napoje, które umilą nam wspólnie spędzony czas.

 

Dzień Dziecka 2021

Utworzono dnia 23.06.2021, 10:21

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 309

W poprzednim tygodniu: 922

W tym miesiącu: 2607

W poprzednim miesiącu: 3392

Wszystkich: 250991