Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Czekolada słodko-gorzka

Utworzono dnia 24.01.2019
Czcionka:

Edukacja globalna – zapraszamy na warsztaty

Zapraszamy uczniów klas IV i V na warsztaty edukacji globalnej pod nazwą "Czekolada słodko-gorzka" Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Centralnej od 5 do 22 marca br. Opiekunów i wychowawców klas zapraszamy do zapisów na dwugodzinne warsztaty pod numerem telefonu 32 767 59 75 lub osobiście w Bibliotece Centralnej w godzinach pracy placówki.

Zapraszamy do udziału!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich od 2018 roku wdraża plan działań na rzecz ludzi, planety i dobrobytu Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2015 roku.

Bibliotekarze po odbyciu szkoleń w Bibliotece Śląskiej w listopadzie 2017 r. wykorzystując swój potencjał, przygotowali warsztaty dla starszych dzieci w tematyce zrównoważonego rozwoju w zglobalizowanym świecie. Przybliżymy ideę sprawiedliwego handlu poprzez pokazanie wpływu indywidualnych wyborów konsumenckich na sytuację ludzi w krajach Globalnego Południa. Pokażemy przyczyny i konsekwencje zjawisk globalnych. Zajęcia w atrakcyjnej formie z pokazem multimedialnym, z elementami plastyki i metodami aktywizującymi uczestników.


      

 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 788

W poprzednim tygodniu: 1204

W tym miesiącu: 2973

W poprzednim miesiącu: 3096

Wszystkich: 204482