Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zobacz, jaki jestem zdolny

Utworzono dnia 26.03.2014
Czcionka:

W ostatni piątek, 28 marca br. odbył się VII Konkurs Recytatorski Zobacz, jaki jestem zdolny. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była poezja Ewy Szelburg-Zarembiny w 115 rocznicę urodzin. Konkurs nosił tytuł „Idzie niebo ciemną nocą…”


W zmaganiach konkursowych wzięło udział 54 uczestników ze szkół specjalnych oraz szkół z oddziałami integracyjnymi z Bytomia, Rudy Śląskiej, Radzionkowa, Chorzowa i Piekar Śląskich. Gośćmi Konkursu był Jan Zieliński pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Marszałka Województwa Śląskiego, naczelnik wydziału edukacji Marek Kapica oraz Małgorzata Brzozowska reprezentująca chorzowskie stowarzyszenie Budzimy Zmysły. Tegoroczny Konkurs po raz pierwszy w swojej historii dopuszczał recytację lub interpretację przygotowanego wiersza przy użyciu komunikacji alternatywnej. Alternatywne i wspomagające sposoby komunikacji to grupa różnorodnych metod mających na celu umożliwienie porozumiewania się osobom, które nie posiadają umiejętności mowy, bądź posiadają ją w stopniu uniemożliwiającym satysfakcjonującą komunikację. Konkurs, jak zwykle wyzwolił w uczestnikach, publiczności i organizatorach wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Pan Jan Zieliński - pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Marszałka Województwa Śląskiego wyraził wiele słów uznania pod adresem naszej Biblioteki, która jako jedyna w regionie organizuje konkurs recytatorski dla uczniów szkół specjalnych, dzieci autystycznych, także niemówiących a porozumiewających się za pomocą różnorodnych metod komunikacji alternatywnej.

Jury w składzie:
Małgorzata Brzozowska – przewodnicząca
Sonia Raczyńska – Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Piekarach Śląskich
Anna Pawełkiewicz - MBP Piekary Śląskie

dokonało oceny wszystkich występów i po trudnych obradach wyłoniło zwycięzców:

I Miejsce ex aequo
Klaudia Pach – Chorzów
Martyna Bołtryk – Bytom

II Miejsce ex aequo
Zuzia Pańta –Piekary Śląskie
Łukasz Wadowski – Piekary Śląskie

III Miejsce ex aequo
Oliwia Jendrysik – Chorzów
Izabela Małyska – Bytom

Wyróżnienie
Andrzej Gorzelski – Bytom
Mateusz Skwara – Chorzów

Nagroda Jury
Zespół Szkół Specjalnych nr 3 Ruda Śląska

To był bardzo ważny dzień dla wszystkich uczestników Konkursu, nauczycieli, opiekunów, rodziców i naszej Biblioteki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wkład pracy i cudowne chwile, które wspólnie przeżyliśmy.
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

VII Międzyszkolny Konkurs recytatorski Zobacz, jaki jestem zdolny

Utworzono dnia 30.06.2015, 14:29

Kalendarium