Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Recytowali Tuwima

Utworzono dnia 12.04.2013
Czcionka:

Finał kolejnej, już szóstej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pn. Zobacz, jaki jestem zdolny, który odbył się w naszej siedzibie dnia 12 kwietnia br. przebiegał pod hasłem „Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima”. W zmaganiach konkursowych brało udział 7 szkół z Radzionkowa, Bytomia, Chorzowa i Piekar Śląskich, które zgłosiły 34 recytatorów.


Tuwimowskie wiersze w interpretacji uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
Sabina Müller, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekarach Śląskich, Aleksandra Jakubczyk, wiceprezez Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Dotkniętych Autyzmem „Szklany Mur” w Piekarach Śląskich, Ewa Jurkowska, starszy kustosz MBP w Piekarach Śląskich

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Jakub Kolano (Lokomotywa) ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

II miejsce - Agata Schreiber (Spóźniony słowik) z Zespółu Szkół Specjalnych w Radzionkowie

III miejsce - Sandra Żydek (Dwa wiatry) ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach

ex aequo
Agata Cipior (Dżońcio) ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

Wyróżnienia zdobyli uczniowie reprezentujący Miejską Szkołę Podstawową nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi w Piekarach Śląskich

Michał Szyszkiewicz (Pstryczek)
Kamil Reszke, Beniamin Buk (Abecadło)

Nagrodę Publiczności otrzymał:
Mateusz Skwara (Okulary) z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Chorzowie.

Poza konkursem wystąpił Olek Feliszowski, który przekazał swoje emocje do wiersza Jana Brzechwy „Katar” na podstawie piktogramów, które przygotowała jego mama Aleksandra Feliszowska (prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Dotkniętych Autyzmem „Szklany Mur” w Piekarach Śląskich). Publiczność nagrodziła Olka gromkimi brawami.

Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich pod kierunkiem Gabrieli Cichy i Barbary Wylężek oraz zespół taneczno-wokalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Piekarach Śląskich pod opieką Elżbiety Goduli i Elżbiety Krawczyk. Nagrody, upominki i poczęstunek dla wszystkich uczestników Konkursu ufundowała Biblioteka oraz Stowarzyszenie „Szklany Mur”.

Dziękujemy wszystkim recytatorom, młodym artystom oraz nauczycielom i opiekunom, za trud i serce włożone w przygotowanie występu, za piękne stroje, za wzruszenia, uśmiech i niezapomniane wrażenia. Do zobaczenia za rok!

 

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Zobacz, jaki jestem zdolny

Utworzono dnia 30.06.2015, 14:26

Kalendarium