Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VI Konkurs Literacki

Utworzono dnia 03.10.2013
Czcionka:

Ogłaszamy VI już edycję Konkursu Literackiego "O Złotą Stalówkę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie" organizowanego przez Piekarską Bibliotekę. W tegorocznym Konkursie chcielibyśmy zadać pytanie o sytuację literatury dzisiaj, o jej zdolność do wypowiadania prawd najważniejszych, podejmowania tematów zasadniczych, opisywania doświadczenia. Czy literatura potrafi to jeszcze robić, czy potrafi stawiać pytania najistotniejsze, czy jest już może wyłącznie kolejną branżą, w której kluczową rolę odgrywa bilans zysków i strat? Krótko mówiąc – czy literatura ciągle żyje, czy umarła i pozostały już po niej wyłącznie zadrukowane, niewiele znaczące kartki papieru? Czekamy na Państwa wypowiedzi wyłącznie w formie eseju (<- kliknij).

Honorowy Patronat nad Konkursem pełni Prezydent Miasta Piekary Śląskie, a naszymi partnerami są Wydawnictwa Świat Książki i Wielka Litera.
Nagrodę pieniężną ufunduje Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich.

W tym roku prace nadesłane na konkurs oceniać będzie jury w składzie:

MAREK BIEŃCZYK – pisarz, historyk literatury, tłumacz z języka francuskiego, eseista, laureat wielu nagród literackich, w tym Nagrody Literackiej NIKE w 2012; enolog,
Artur Madaliński – filolog, krytyk literacki, publicysta,
Elżbieta Szreter – filolog, polonista

Prosimy zapoznać się z REGULAMINEM. Na prace konkursowe czekamy do 25 listopada 2013. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planujemy w połowie grudnia br.

MAREK BIEŃCZYK
Urodził się w 1956 w Warszawie. Prozaik, eseista, tłumacz Kundery i Ciorana, historyk literatury w Instytucie Badań Literackich PAN, współpracownik kwartalnika "L'atelier du roman" (Francja). Studiował romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem International Federation of Wine and Spirits and Writers (F.I.J.E.V.).Laureat Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta w 2000 r., Paszportów Polityki w 1999 r. oraz 16.edycji Nagrody Literackiej NIKE za esej Książka twarzy.

ZAŁĄCZNIKI:

VI Konkurs Literacki

Utworzono dnia 30.06.2015, 11:41

Kalendarium