Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs Literacki

Utworzono dnia 16.11.2012
Czcionka:
Czas ogłosić V już edycję Konkursu Literackiego "O Złotą Stalówkę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie" organizowanego przez Piekarską Bibliotekę. Ponieważ bez wątpienia żyjemy w czasach reportażu, dlatego tegorocznym zadaniem konkursowym będzie napisanie reportażu właśnie. Na listach bestsellerów teksty non-fiction zdecydowanie wyprzedzają beletrystykę, półki księgarskie uginają się od świetnych reportaży, książki spod znaku literatury faktu coraz częściej nie są „tylko” zwykłymi reportażami, ale coraz częściej bywają po prostu świetną prozą. Ryszard Kapuściński powiadał, że dobry reporter napisze świetny tekst nawet na temat prania. My jednak proponujemy reportaż na temat "Śląsk zawsze inny". Honorowy Patronat nad Konkursem pełni Prezydent Miasta Piekary Śląskie, a naszymi partnerami są Instytut Reportażu w Warszawie i Wydawnictwo ZNAK z Krakowa.
W tym roku prace nadesłane na konkurs oceniać będzie jury w składzie:

WOJCIECH JAGIELSKI - dziennikarz i pisarz; korespondent wojenny,
Julianna Jonek - Instytut Reportażu,
Artur Madaliński - filolog, krytyk literacki, publicysta,
Elżbieta Szreter - filolog, polonista.

Prosimy zapoznać się z regulaminem. Na prace konkursowe czekamy do 16 listopada 2012. Wręczenie nagród jak zwykle w grudniu.

WOJCIECH JAGIELSKI
to znakomity dziennikarz i pisarz. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikty zbrojne w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Jeździł wszędzie tam, gdzie działy się wydarzenia mające wpływy na losy świata - był świadkiem rozpadu Związku Radzieckiego, upadków dyktatur w Afryce i Azji, końca apartheidu w RPA. Zajmuje się problematyką Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia. Jest laureatem Nagrody im. ks. Józefa Tischnera, Nagrody im. Dariusza Fikusa i Studenckiej Nagrody Dziennikarskiej MediaTory.
Jego książki są tłumaczone na angielski, włoski, hiszpański i niderlandzki.

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin

Utworzono dnia 30.06.2015, 11:26

Kalendarium