Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zdrowie z natury

Utworzono dnia 07.10.2016
Zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Kaśków, specjalistką medycyny naturalnej, które odbędzie się 14 października o godzinie 17: 00 w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D. Tematem spotkania będzie grypa, przeziębienie i naturalne metody wzmacniania odporności w...
czytaj dalej na temat: Zdrowie z natury »

Europejski Tydzień Kodowania 2016

Utworzono dnia 07.10.2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich znów aktywnie włącza się w Europejski Tydzień Kodowania, aby pokazać, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Dzięki kodowaniu możemy zrealizować ciekawe pomysły, a także trenować umysł, co...

czytaj dalej na temat: Europejski Tydzień Kodowania 2016 »

Filia nr 6 | Mój czeski przyjaciel

Utworzono dnia 06.10.2016

Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 16 lat do wzięcia udziału w naszej bibliotecznej inicjatywie. Już za tydzień Ci z Was, którzy potrafią pisać w języku angielskim mogą złożyć w Filii nr 6 list, w którym zaprezentują się koledze/koleżance z czeskiego miasta Ołomuniec....

czytaj dalej na temat: Filia nr 6 | Mój czeski przyjaciel »

Piekary Śląskie i okolice

Utworzono dnia 28.09.2016

28 września o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Piekary Śląskie i okolice. Przyroda i zabytki”. Autorami książki są: Dariusz Gacek, prezes Miejskiego Centrum Informacji i Turystyki, Dariusz Pietrucha, prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” i Adam Szczepańczyk, przyrodnik, członek Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników, wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich.

czytaj dalej na temat: Piekary Śląskie i okolice »

Senior w Bibliotece - harmonogram

Utworzono dnia 21.09.2016

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią publikujemy harmonogram spotkań dla osób dojrzałych w miesiącu październiku. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d.  Wkrótce informacja o planowanych atrakcjach na listopad. Zainteresowanych naszymi propozycjami prosimy o kontakt pod nr telefonu 32 767 59 75.

Październik:

czytaj dalej na temat: Senior w Bibliotece - harmonogram »

Senior w Bibliotece

Utworzono dnia 20.09.2016

Już od października rusza nowy projekt adresowany do pokolenia 50+. Naszym zamierzeniem jest aktywizacja osób dojrzałych i aktywne włączenie ich w działania Biblioteki.

Osoby starsze to ogromny potencjał, który może i powinien być wykorzystany przez społeczności lokalne. To przede wszystkim nieocenione źródło wiedzy budowanej na podstawie długoletnich życiowych i zawodowych doświadczeń. To także umiejętności praktyczne, przydatne innym czy też czas, który osoby starsze mogą poświęcić młodszym pokoleniom. Wpisując się w ten trend, Piekarska Biblioteka przedstawia ofertę dla seniorów. Liczymy, że spotka się ona z zainteresowaniem i uznaniem tej wspaniałej grupy naszej społeczności.  W każdym miesiącu będą odbywały się trzy typy zajęć:

czytaj dalej na temat: Senior w Bibliotece »

Wolontariuszka Taline zaprasza!

Utworzono dnia 16.09.2016

Ruszają zajęcia i spotkania z wolontariuszką europejską z Francji pracującą w naszej bibliotece. Zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w bibliotece centralnej przy ulicy Kalwaryjskiej 62 D.

Ponadto informujemy, że z wolontariuszką można spotkać się także w filii na Józefce – we wtorki i oraz w Brzozowicach Kamieniu – w środę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W BIBLIOTECE CENTRALNEJ:

czytaj dalej na temat: Wolontariuszka Taline zaprasza! »

Pocztówkowe Szaleństwo

Utworzono dnia 14.09.2016

Zapraszamy na wystawę Justyny Kańtoch i Magdaleny Świerczyny pod nazwą POCZTÓWKOWE SZALEŃSTWO. Wernisaż odbędzie się 29 września br. o godzinie 17:00 w Galerii Młodych w holu Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62 d. Będzie to okazja do obejrzenia pocztówek z całego świata, jak również do poznania idei Postcrossingu.

czytaj dalej na temat: Pocztówkowe Szaleństwo »

Malarstwo Marcina Kaweckiego

Utworzono dnia 08.09.2016

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Marcina Kaweckiego pt. „Moje malarstwo”, który odbędzie się w dniu 15 września br. o godzinie 17.00 w siedzibie Biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

czytaj dalej na temat: Malarstwo Marcina Kaweckiego »

Angielski dla dorosłych - spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 06.09.2016

Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla osób zapisanych na kurs języka angielskiego odbędzie się dnia 14 września o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 134

W poprzednim tygodniu: 769

W tym miesiącu: 2246

W poprzednim miesiącu: 3699

Wszystkich: 59903